Doporučené učebnice

 Jak se pastelky učily kreslit

jakpastelkyPublikace je určena předškolním dětem k rozvoji grafomotorických schopností – nácviku kreslení jako předpokladu pro úspěšné psaní. Učení je nenásilné – děti nácvikem jednotlivých grafomotorických prvků provázejí pohádkové postavičky – Pastelky.Z neživých pastelek se tak trochu staly pohádkové bytosti. Samy kreslí, a dokonce rozpráví s malým človíčkem, který je vlastně oživuje. Takového človíčka, vehementně se snažícího o výtvarný projev na všech možných i nemožných místech, máte zřejmě doma či ve svém blízkém okolí. Pokreslené jsou noviny, časopisy, nábytek… Až si občas říkáte, co si s tím malým malířem počít.

Učebnici můžete koupit v obchodě UčebniceMapy.cz se slevou 10%

cena: 126 Kč 64 stran nakladatelství: EDIKA

Učíme se písmena


Pracovní sešit obsahuje čtyři druhy písmen s obrázky, motivační básničky s obrázky a vystřihovací figurku kocoura Sama.

Učebnici můžete koupit v obchodě UčebniceMapy.cz

běžná cena: 45 Kč nakladatelství: Nová škola

Rozvoj grafomotoriky a podpora psaní

rozvojgrafKniha Rozvoj grafomotoriky osloví řadu čtenářů, zajímajících se o vývoj dítěte, jeho výchovu a vzdělávání. Její odborná úroveň a současně srozumitelné, čtivé zpracování jistě zaujme nejen pedagogy v mateřských a základních školách, pracovníky pedagogicko-psychologického poradenství, ale i blízké (rodiče, prarodiče…) dětí, které rády kreslí nebo se s kreslením potýkají. My, kteří známe předchozí publikace Jiřiny Bednářové, zaměřené na grafomotoriku – Mezi námi pastelkami, Co si tužky povídaly a Na návštěvě u malíře – můžeme očekávat, že opět získáme mnoho nových užitečných informací o tom, jak rozvíjet kreslířské dovednosti, jak připravit dítě na psaní. Tato kniha má však ještě jednu autorku: Vlastu Šmardovou, zkušenou dětskou psycholožku s dlouholetou poradenskou praxí, která poskytla pomoc mnoha rodičům dětí předškolního i školního věku. Pomohla řešit hodně dětských trápení. Právě spojení sil psychologa, pedagoga a malíře – ilustrátora Richarda Šmardy – vedlo k vytvoření této publikace, v níž se dozvíme nejen jak rozvíjet dětskou kresbu, ale také jak se dětská kresba vyvíjí a jaké jsou zákonitosti tohoto vývoje, jaký význam má pro rozvoj osobnosti dítěte. Mnohdy si neuvědomujeme, co vše o dítěti jeho kresba vypovídá, jak nám může schopnost rozumět kresbě pomoci pochopit dítě, a tedy mu i pomoci. Vyzbrojeni základními odbornými informacemi budeme dále dobře pracovat na rozvíjení hrubé a jemné motoriky, které jsou předpokladem grafomotorických dovedností dítěte.
Publikace tvoří s pracovními listy Mezi námi pastelkami, Co si tužky povídalyNa návštěvě u malíře ucelený soubor, doplňuje a shrnuje informace a podává souhrnný komplex poznatků o vývoji grafomotoriky, dětské kresby, možnostech rozvoje a podpory této oblasti.

Učebnice je v obchodě UčebniceMapy.cz se slevou 10%

běžná cena: 139Kč 80 stran nakladatelství: Computer press

Hůlková písnaka

hulkova pisankaUčební pomůcka pro alternativní výuku psaní volně navazující na učební pomůcku První čtení.

Je určena dětem s mentálním postižením, lze ji však využít u všech dětí s grafomotorickými potížemi.

Jedná se o soubor pracovních listů s metodickými pokyny a speciálně pedagogickými diagnostickými postupy pro stanovení aktuální úrovně grafomotorických dovedností.

Hůlkovou písanku můžete koupit v obchodě UčebniceMapy.cz

 běžná cena: 162 Kč stran: 52 nakladatel:  Parta

Zajímavá pomůcka pro prvňáčky

podlozkaPevná tabulka formátu A4 pro nácvik psaní na kterou dítě může opakovaně trénovat psací podobu písmen. Na tabulce jsou předtištěny nejen psací podoby písmen, ale i čárky správných sklonů. Na tabulku lze psát obyčejnou tužkou, nebo mazatelným fixem.

Tabulku nabízí obchod s učebnicemi za 33 Kč

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *